Българският национал Александър Тунчев излезе като титуляр и игра цял мач при победата на неговия тим – Лестър, с класическия резултат 3:0 срещу Лейтън. Домакините бяха по-добрият тим и стигнаха до поредните си три точки в Лига 1, поради което продължават да заемат лидерското място в класирането.

Матийо Оукли реализира в 9-та минута, а преди почивката домакините водеха вече с 2:0 след попадение и на Марк Дейвис в 39-та минута. Крайният резултат бе оформен от появилия се като резерва Пол Диков, който вкара от дузпа.

Така Лестър вече има 54 точки на върха пред втория в подреждането Милтън Кийнс, който има 49.

Повечето от двубоите в Лига 1, предвидени за днес, не се играха, като осем от тях бяха отложени, заради лошите метеорологични условия на Острова.