Солидно българско присъствие беляза мача от 20-ия кръг на румънското първенство между Университатя Крайова и Поли Тимишоара, завършил 1:1.

Трима българи бяха титуляри за тима от Крайова. Бившите играчи на ЦСКА Апостол Попов и Валентин Илиев оформяха централната двойка защитници, а пред тях действаше Христо Златински. И тримата изиграха 90 минути за своя отбор.

В състава на Тимишоара също имаше българско присъствие в лицето на Георги Сърмов, който влезе в игра в 64-ата минута на мача.

Хави Ернандес откри резултата в мача в 42-ата минута, а в 57-ата Нуно Роча изравни. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Кристиан Мелинте.

В класирането Университатя е на седма позиция с 27 точки, а Поли Тимишоара е на 10-о място с 20 точки.