Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев заедно със своя отбор Амкар Перм победиха с 1:0 Сатурн в мач от 9-я кръг на руското първенство.

Сираков и Пеев играха през целия мач, а Мартин Кушев бе сменен в третата минута от даденото от съдията продължение от Жиляев.

Единственото попадение в срещата отбеляза Старков в 37-та минута. След тази победа Амкар се намира на второ място с актив от 16 точки.

Химки загуби с 0:1 от Терек Грозни. Победата за отбора от Чечня донесе бившия футболист на ЦСКА Радослав Забавник в 77-та минута. Чехът игра през целия мач и бе декориран в жълто. Валентин Илиев игра 90 минути и се представи на много добро ниво.

След тази победа отборът на Терек се намира на седмо място с актив от 12 точки и мач по-малко.

Том без Александър Младенов завърши 0:0 с ЦСКА Москва. Отборът от Томск е на девета позиция с 11 точки.