Отборът на Университатя Крайова, в който играят българите Радослав Димитров, Христо Златински и Апостол Попов, се класира за финала в турнира за купата на Румъния.

Университатя загуби реванша с Ботошани с 1:2, но след успех с 5:1 в първия мач достигна до мача за трофея с общ резултат 6:3. Мирча Ашенте и Боян Голубович бяха точни за Ботошани в 13-ата и 66-ата минута, а гола за Университатя реализира Александру Митрита в 61-вата минута.

Димитров и Златински играха пълни 90 минути за Университатя, докато Попов се появи в игра в 73-тата минута на мястото на Разван Попа.

Във финала Университатя ще играе с победителя от мача между Газ Метан Медиаш и Херманщад. Херманщад има преднина от 1:0 след първия двубой.