Старши треньорът на закъсалия германски Херта Берлин Фридхелм Функел изказа недоволство от представянето на сръбския халф Гойко Качар и на българския нападател Валери Домовчийски при равенството 1:1 като гост на Щутгарт в мача от 13-ия кръг на Бундеслигата в събота.

Качар и Домовчийски изглеждаха уморени и разочароваха с изявите си. Българинът беше заменен още на почивката, докато сърбинът остана на терена до 72-ата минута.

Двамата бяха ангажирани с националните отбори на своите страни, а Функел смята, че именно в това се корени причината за слабото им представяне.

"За втори път се получава така, че играчите се завръщат твърде уморени от мачове на националните си отбори. Предполагам, че там не се тренира така, както при другите. Може би се пие много кафе и се спи до обяд", коментира Функел, цитиран от БТА.

Специалистът иска всичките му играчи да се раздават на 100-процента с оглед на тежката ситуация, в която се намери Херта.

Берлинчани вече нямат победа в 12 поредни мача в Бундеслигата и заемат последното място със скромния актив от 5 точки.