Ръководството на Тотнъм възнамерява да направи предложение за крилото на Манчестър Сити Мартин Петров, който се върна на терена в края на миналия сезон след продължително отсъствие заради травма в коляното, твърди „Дейли Мейл”.

Според изданието „Шпорите” могат да си осигурят българския национал срещу сума от порядъка на 5 млн. паунда. Лондонският тим също така е близо до сделка с нападателя на Портсмут Питър Крауч, който е желан и от градския конкурент Фулъм. Вчера Мартин Петров остана резерва във втората контрола на Манчестър Сити в Южна Африка. Вторият капитан на Сити Стивън Айрланд отбеляза гола за победата на „Гражданите” с 1:0 срещу Кайзер Чийфс. Националът на Ирландия се разписа с левия крак в допълнителното време на първото полувреме на мача, игран на стадион „Абса” в Дърбан.

Новите попълнения Емануел Адебайор, Карлос Тевес и Роке Санта Крус изгледаха от трибуните двубоя на своя отбор, който в събота загуби от Орландо Пайрътс с 0:2. Петров се появи на терена след почивката.