Апоел Тел Авив на Елин Топузаков и Димитър Телкийски победи като домакин Апоел Ирони Кирят Шмона с 2:0 и се стабилизира в класирането на израелския шампионат.

Късните головете за столичаните вкараха Дего в 78-ата от дузпа и Арбейтман в 88-ата минута, а секунди по-късно червен картон получи техният съотборник Чен.

Четири кръга преди края Апоел Тел Авив е седми с пет точки над зоната на изпадащите и очаква финал за Купата на Израел срещу почти сигурния шампион Бейтар Йерусалим.

Тимът на Седрик Бардон Бней Йехуда също постигна успех, надделявайки с 1:0 като гост на Макаби Петах Тиква с автогол на домакините още в третата минута, като отборът на французина ще се бори до последно за оцеляване в елита.

В понеделник Ашдод на Димитър Макриев посреща лидера Бейтар Йерусалим.