Апоел Тел Авив с Елин Топузаков и Димитър Телкийски в състава си постигна класическа победа над Акоах Рамат Ган в среща от 12-я кръг на израелското първенство.

Овациите след мача обра Самуел Явоа, който на два пъти порази вратата на съперника. Елин Топузаков записа пълни 90 минути на терена, докато другият българин в състава се появи на терена в 64-та минута на двубоя.

Първото попадение падна още в 10-та минута на мача, Явоа остана непокрит в наказателното поле на гостите и с глава откри за 1:0. При този резултат приключи и първото полувреме на мача.

В 50-та минута Явоа отново се изяви с глава за 2:0. Последният гол, който остави Акоах Рамат Ган в матова ситуация дойде в 67-та минута и бе дело на Вермут, който също вкара с глава.

В 76-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като за груба игра от терена бе изгонен Тукуа.

Така след този успех Апоел тел Авив заема третото място в класирането на местното първенство с 20 точки, лидер е Макаби Нетаня с 25.