Елин Топузаков получи червен картон по време на равенството на неговия Апоел Тел Авив срещу Кирят Шмона. Срещата от 14-я кръг на израелското първенство завърши при резултат 1:1, като в 88-та минута бившият капитан на Левски бе изгонен от главния рефер.

Участие в двубоя, който бе наблюдаван от около 8 хиляди зрители, взе и другият българин в състава – Димитър Телкийски, който се появи на терена в 71-та минута.

Апоел Тел Авив стигна пръв до попадение в 73-та минута, като асистенцията за попадението бе именно на Телкийски.

В самия край на срещата нещата на терена станаха неконтролируеми, след като главният рефер посочи „бялата точка” в полза на Кирят Шмона.

Опитите на домакините да убедят рефера, че дузпата не съществува продължиха няколко минути, като в крайна сметка Елин Топузаков бе принуден да напусне терена, а резултатът бе изравнен за 1:1.

След равенството Апоел Тел Авив заема 3-о място с 22 точки във временното класиране на израелското първенство, докато Кирят Шмона е на 10-а позиция с 14 точки.