Александър Тонев се завърна в редиците на Астън Вила при победата над Шамрок Роувърс с 2:0. Точни за бирмингамци бяха Андреас Вайман още в 15-ата минута и Кристиан Бентеке в 30-ата минута.

Вила бе по-активният тим на терена, като владееше повече топката и закономерно стигна до по-чистите положения в мача. От своя страна, Александър Тонев остави добри впечатления с изявите си, като се отличи с концентрирана игра.

И двете попадения за бирмингамци паднаха през първите 45 минути, като още в 15-ата минута Андреас Вайман даде аванс на своите – 1:0.

Последваха нови силни минути за Тонев и компания, а преднината на Вила бе удвоена в 30-ата минута. Кристиан Бентеке се възползва от ситуация, разкрила се пред него и покачи на 2:0.

През второто полувреме Вила продължи да доминира, но така и не се стигна до нови попадения. Така резултатът остана 2:0.