Българският футболист на Алемания Аахен Тодор Колев вкара почетния гол при загубата на своя отбор с 1:2 от Борусия Мьонхенгладбах в мач от осмия кръг на втора Бундеслига. Бившият нападател на Славия започна като титуляр и остана на терена до края на срещата.

Колев отбеляза единственото попадение за тима на Гуидо Бухвалд в 64-та минута. Тогава влезлият като резерва в 56-та Регекампф центрира, а българинът с глава заби топката в мрежата на Хаймерот, с което успя да намали преднината на съперника до 1:2 и оформи крайния резултат.

Домакините откриха головата си сметка още в самото начало – само 12 минути след началния съдийски сигнал Ндйенг се разписа директно от пряк свободен удар. Три минути по-късно Щефан Щрауб извади за втори път кълбото от вратата си след точен изстрел на Роб Френд.

Борусия продължава да бъде лидер в класирането със 17 точки в актива си, а тимът на Тодор Колев е на осмо място с 11 точки.