Българският футболист Светослав Тодоров отново не се появи в игра при загубата на своя Чарлтън с 1:3 от Шефийлд Юнайтед в среща от 26-я кръг на Чемпиъншип. Нещо повече – нападателят дори не попадна в групата на тима при това във втори мач поред.

В медиите на Острова дори вече се появиха слухове, че Тоди, Анди Грей и още няколко от играчите на тима може да напуснат клуба. Причината – застояването им на резервната скамейка, и както дори често се случва - оставянето им извън групата за двубоите от Чемпиъншип.

Въпреки че до почивката Чарлтън водеше в резултата с 1:0, през второто полувреме домакините успяха не само да изравнят резултата, но и да стигнат до категоричен успех – 3:1.

Така след загубата Светльо Тодоров и клубът му остават на дъното в класирането, а поредното поражение усложни прекалено много ситуацията. Чарлтън е на незавидното последно място – с едва 19 точки в актива си.