Българските национали Светослав Тодоров и Радостин Кишишев започнаха като титуляри дебютните си срещи за новите си отбори Чарлтън и Лестър в Чемпиъншип.

Тодоров и неговият Чарлтън направиха равен 1:1 срещу Скънторп. Българският нападател получи доверието на мениджъра Алън Пардю, който сподели по-рано, че се надява Тоди да сформира атакуваща двойка с Маркъс Бент. Именно Бент откри резултата в 62-та минута след мощна самостоятелна акция.

Като цяло Чарлтън имаше повече положения, но въпреки това гостите стигнаха до изравнителен гол. Изи Ирикепен бе негов автор в 69-та минута. Само три преди това Светльо Тодоров напусна терена, като отстъпи мястото си на Изейл МакЛауд.

Радостин Кишишев също бе титуляр за своя Лестър и игра до 55-та минута. „Лисиците” обаче претърпяха поражение у дома от Блекпуул с 0:1. Попадението бе дело на Кийт Саутърн в 63-та минута с шут отдалеч.