Казахстанският Тобол изпусна да поднесе изненада във втория квалификационен кръг в турнира за Лига Европа, след като не успя да победи турския гранд Галатасарай. Все пак отборът на Станимир Димитров записа престижно равенство 1:1 и запази минимални шансове преди реванша след една седмица.

Българинът в състава на домакините започна на резервната скамейка, но все пак се появи в игра в 83-та минута на мястото на Зумаскалиев.

Именно Зумаскалиев откри за 1:0 в полза на Тобол още във втората минута на мача. Домакините успяха да запазят преднината си до края на първата част.

Воденият от Франк Рийкард отбор успя да изравни за 1:1 в 58-та минута с попадение дело на Милан Барош.

Така, преди реванша след седмица, турският гранд изглежда по вероятно да продължи напред в турнира за Лига Европа.