Илиян Мицански и неговият Карлсруе понесоха тежко поражение в мач от 9-я кръг на Втора Бундеслига. Тимът на българския нападател регистрира загуба с 0:3 от Ауе, като родният състезател се появи на терена в 61-ата минута, когато замени Ван дер Бийзен.

Домакините успяха да решат всичко в мача до 51-ата минута, а Мицански не можа да помогне на екипа си за отбелязване поне на почетно попадение.

Ауе поведе рано, още в 9-ата минута чрез гол на Коцер. В 28-ата минута Силвестър удвои преднината на домакините, а в 51-ата минута Бенатали окончателно уби интригата, като вкара трети гол и оформи крайно, класическо 3:0.

След загубата Карлсруе заема 7-о място във временното класиране с актив от 12 точки. Същевременно Ауе е 9-и, със същия актив, но с по-лоши показатели.