Стилиян Петров заедно със своя отбор Астън Вила претърпя тежка загуба с 1:3 при гостуването си на Фулъм от 36-я кръг на Премиършип.

Петров започна като титуляр, въпреки че имаше проблеми с контузия, но след като мина късен фитнес тест Мартин О’Нийл му гласува доверие. Българският национал игра през всички 90 минути.

Домакините от Лондон поведоха в резултата още в 6-та минута, когато се разписа Дани Мърфи от дузпа.

Все пак отборът от Бирмингам успя бързо да изравни, след като в 14-та минута Ашли Йънг огорчи Марк Шварцър.

През второто полувреме Фулъм стигна до нови две попадения, които гарантираха успеха на отбора, като автор и на двата гола бе Диоманси Камара, който се разписа в 46-та и 60-та минута.

Хъл Сити допусна загуба с 1:2 от Сток Сити и „тигрите” продължават да бъдат в опасна близост до зоната на изпадащите.

Победата за Сток осигуриха Рикардо Фулър в 41-та и Лаурънс в 73-та минута. Почетното попадение за Хъл отбеляза Доусън в 90-та минута.

Евертън и Тотнъм завършиха 0:0, докато Болтън и Съндърланд също направиха равенство 0:0.

Блекбърн постигна важна победа с 2:0 срещу Портсмут, като попаденията отбелязаха Мортен Гамст Педерсен в 31-та минута и Бени Макарти от дузпа в 57-та минута.

Уест Бромич Албиън победи с 3:1 Уигън и по този начин домакините запазват своя шанс да се спасят в Премиършип.

Марк-Антоан Фортюн даде гол преднина за Уест Бромич в 8-та минута, но „крилцата” успяха да изравнят в 17-та чрез Удо Родайега.

Все пак домакините стигнаха до трите точки с попадения на Крис Брънт в 59-та минута и отново Фортюн в 73-та минута.