Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана претърпя тежка домакинска загуба с 1:4 от големия съперник за титлата в Казахстан Кайрат Алкати.

Жерсон Асеведо откри за гостите още в 5-ата минута, а при този резултат дойде и почивката. Кайрат нанесе своя удар между 59-ата и 65-ата минути, когато реализира нови две попадения чрез Бауржан Исламхан и Жерар Гоху.

Джордже Деспотович върна минималните надежди на Астана с гол в 68-ата минута, но ентусиазмът на домакините бе охладен с попадение на звездата Андрей Аршавин в 74-ата минута.

Въпреки поражението, астана остава комфортно на върха с актив от 59 точки, на 4 пред Кайрат, който има и мач повече. За Астана сега предстои гостуване на АПОЕЛ Никозия в първи мач от груповата фаза на Лига Европа в четвъртък.