Отборът на Терек Грозни победи с 2:1 Химки в среща от 24-я кръг на руското първенство. В мача участие взе единствено Благой Георгиев, който записа пълни 90 минути, докато другият българин в състава Валентин Илиев остана извън групата за двубоя. Бранителят е в България и днес се появи на стадион "Българска армия".

Гостите от Грозни поведоха в резултат още в 11-та минута от дузпа. Борис Ротенберг фаулира съперник в наказателното поле, а Шамил Лахиялов реализира за 1:0. Терек удвои преднината си едва в 82-та минута на срещата чрез Тимур Джабраилов.

В опита си да помогне на своя тим Благой Георгиев получи жълт картон през първото полувреме, а след второто попадение българинът бе близо до реализиране на нов гол.

Последната дума в мача обаче имаха домакините от Химки. Юрий Кирилов се разписа в 85-та минута, но в крайна сметка трите точки отидоха в Грозни.

Така Терек заема 8-а позиция с 33 точки, но преди да са се изиграли всички срещи от този кръг.