Отборът на Терек с Благой Георгиев се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България след продължения и победа с 3:1 над Локомотив Москва. Българският полузащитник бе изключително деен за успеха, като записа и една асистенция.

Домакините от Грозни поведоха в резултата в 26-та минута от дузпа, реализирана от Аилтон. Локомотив Москва обаче вкара мача в продължения с попадение на Фелипе Кайседо в 82-та минута. Футболистът на столичани преодоля двама защитници и технично стреля в долния ъгъл на мрежата.

В 104-та минута Благой Георгиев центрира в наказателното поле, Ферейра спечели борбата и подаде на Уницев, който вкара за 2:1.

Четири минути по-късно домакините сломиха тотално играчите на Локомотив Москва. Българският полузащитник центрира към далечната греда, Аилтон изскочи зад гърба на защитата и от упор разстреля вратаря на столичани за крайното 3:1.

На 1/4-финалите Терек Грозни ще се изправи срещу Ростов.