Отборът на Терек Грозни с Благой Георгиев се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Русия. С такова постижение обаче не могат да се похвалят други двама българи – Георги Пеев и Захари Сираков, които носят екипа на Амкар Перм.

Благой Георгиев игра цял мач при победата с 2:0 на Терек над Торпедо Владимир. В 49-та минута Александр Павленко даде преднината на домакините, а в 56-та Мусавенкоси Мгуни удвои за крайното 2:0. В следващия етап от турнира Терек ще играе срещу победителя от двойката Спартак Москва – Волга.

В друг мач от днешната програма, Амкар загуби с 0:2 Рубин Казан, с което отпадна от надпреварата.

По 90 минути за състава от Перм играха Георги Пеев и Захари Сираков. Амкар обаче беше посечен още в началото на двубоя. В 10-та минута Игор Лебеденко получи топката от Роман Еременко, за да реализира първия гол в двубоя. В средата на първото полувреме Рубин Казан категорично показа кой е господстващият тим в двубоя и оформи крайното 2:0 чрез Алан Касаев.