Димитър Телкийски вкара първия си гол с екипа на Апоел Рамат Ган в мача срещу Апоел Хайфа от втория кръг на израелското първенство. Въпреки попадението на Телкийски, Рамат Ган загуби като домакин с 1:2 и все още не познава вкуса на победата. В първия кръг „българският” отбор направи 0:0 като гост на Бней Йехуда.

В днешния мач Телкийски, Елин Топузаков и Крум Бибишков играха пълни 90 минути за своя отбор.

Мечо откри резултата в 19-та минута, когато след пас отляво засече топката от пет метра и майсторски вкара за 1:0.

Голове на Басат (33’) и Стоянович от дузпа (68’) обаче донесоха успеха за тима от Хайфа.

Друг българин, подвизаващ се в Израел – Димитър Макриев игра 90 минути за своя Ашдод, който завърши 2:2 срещу Ирони Кирят Шмона.