Димитър Телкийски показа, че се превръща във водещ играч на Апоел Тел Авив, отбелязвайки изравнителния гол при домакинския успех над Макаби Петах Тиква с 2:1.

Дамари изведе напред гостите в 35-ата минута, но само четири минути по-късно Телкийски изравни. Победата на Апоел донесе Начо с гол в 52-ата минута, като столичани играха в последните минути с човек по-малко заради червения картон на Чен.

След три победи в мачовете си от Нова година насам отборът на Телкийски и Елин Топузаков успя да се измъкне от зоната на изпадащите и вече е на десета позиция с 16 точки.

Ашдод на Димитър Макриев завърши наравно 1:1 при гостуването си на Макаби Херцлия на Екундайо Джайеоба. Седрик Бардон и неговият Бней Йехуда Тел Авив бяха пометени с 0:4 от Макаби Тел Авив у дома.