Димитър Телкийски отбеляза третия си гол за Апоел Рамат Ган от началото на сезона в Израел, но неговият тим загуби с 2:3 като гост на Бейтар Йерусалим. За Рамат Ган играха още двама българи - Елин Топузаков и Крум Бибишков.

Телкийски даде преднина на гостите в 27-ата минута, а Лирон Диамант удвои. Бейтар обаче вкара цели три гола за само осем минути от 41-ата до 49-ата (два на Хен Азриел и един на Авирам Баручян) и стигна до крайния успех.

Апоел Рамат Ган е последен в израелското първенство със само една победа и два равни в 11 мача, но има само една точка актив, тъй като бе наказан да започне сезона с отрицателен актив от минус пет точки.

Димитър Рангелов не игра за Макаби Тел Авив при изненадващата домакинска загуба с 0:1 от Ирони Кирят Шмона, докато Димитър Макриев записа пълни 90 минути за Ашдод, който падна у дома от Апоел Петах Тиква с 1:2.