Бившият ас на Левски Димитър Телкийски изстреля Апоел Тел Авив на полуфинал в турнира да Купата на Израел.

Снощи пловдивчанинът реализира гол от фаул и асистира за другото попадение при успеха на Апоел с 2:0 срещу друг столичен тим - Бней Йехуда.

С този успех Топузаков и Телкийски се класираха на полуфинал за сметка на Седрик Бардон, който е звездата на Бней Йехуда.

През първата част българинът пусна хитър пас към Фабио Жуниор, който вкара от границата на наказателното поле.

Телкийски реши мача след почивката, като отбеляза от пряк свободен удар. Нарушението бе на сантиметри от наказателното поле. Димитър Телкийски стреля безупречно в долния ляв ъгъл на вратата.

Полуфиналист е и Макаби Нетания, който се класира след изпълнение на дузпи в мач срещу Макаби Рамат Ган.

Днес ще се играят другите два четвъртфинала. Клубът на Топузаков и Телкийски спечели Купата на Израел през последните две години.