Таврия Симферопол, на който начело е българският специалист Николай Костов, най-после прекрати черната си серия в украинския шампионат.

Тимът стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Волин Луцк и най-после взе поне точка след шест поредни загуби.

Игор Пердута даде аванс на домакините в 18-ата минута, но точно в последните секунди преди почивката бразилецът Селио изравни.

До края на двубоя не паднаха повече попадения и така Таврия най-после добави една точица в скромния си актив.

Тимът от Симферопол е последен с едва седем точки. Но все пак момчетата на Николай Костов имат някакви шансове за спасение, тъй като са на пет точки от спасението.

Последният тим над чертата е Металург Запорожие, който също се представя ужасно този сезон. До края на първенството двата тима имат още по три мача.