Бившият полузащитник на Левски Дарко Тасевски остави отбора си Ирони Кирият Шмона с девет души при поражението с 0:4 от Макаби Тел Авив от 4-ия кръг на първенството. Този мач продължи перфектния старт на жълто-сините от Тел Авив, които имат 12 точки и оглавяват класирането заедно с Ашдод. Миналогодишният шампион от Кирият Шмона е с 6 точки на 8-о място.

Тасевски беше отстранен в 52-ата минута, след като удари лакът в лицето на Йоав Цив от Макаби. Малко преди него Йоси Цифкис беше отстранен.

Иначе откакто беше привлечен в управата Жорди Кройф, отборът на Макаби възвърна амбициите си за титлата. Гонсало Гарсия откри резултата в 44-ата минута, Елиран Атар удвои от дузпа в 50-ата, а до края нови голове отбелязаха Махадан Ради и отново Елиран Атар./БТА