Отборът на Астана, воден от Станимир Стоилов, постигна много важна победа на родна почва в дербито за върха. Тимът записа победа като гост с 1:0 над лидера във временното подреждане Кайрат Алмати в първенството на Казахстан.

Българският специалист получи редица критики за решението си, да запази част от водещите си футболисти за този мач, вместо да разчита на тях през седмицата в мача от Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид (0:4). Изглежда обаче, тактиката му проработи и той взе важни три точки в първенството.

Гостите от Астана реализираха единственото попадение в мача в края на първото полувреме чрез Танат Нусербаев.

В класирането Астана е на второ място с 37 точки /но с мач по-малко/, на две от Кайрат, който има 39.