Румънският футболен клуб Поли Тимишоара, с Георги Сърмов в състава си, загуби с 1:3 като гост на Пандури в мач от 14-ия кръг на румънското първенство. Тимът от Тимишоара остана на десето място в генералното класиране след поражението, докато Пандрури се изкачи на трета позиция при 4 точки пасив спрямо лидера Астра.

Мачът не започна никак добре за Поли Тимишоара, след като капитанът на домакините Дан Нистор изпрати топката в наказателното поле от фаул в четвъртата минута, а Кристиан Съпунару засече с глава в мрежата на Саша Кирщайн за 1:0. Адриан Хора добави успореден пас на голлинията от около пет метра за 2:0 в осмата минута, а в 35-ата се разписа с удар от дъгата за 3:0 в полза на Пандури.

Сърмов, който игра като титуляр, беше заменен на почивката от Мариус Кройтору. В този момент резултатът беше 1:3, след като Дорин Гога върна един от головете за гостите от Тимишоара./БТА