Българският нападател Светослав Тодоров вкара гол за своя Чарлтън при равенството 2:2 като гост на Колчестър в мач от Чемпиъншип.

Двубоят започна доста лошо за тима на българина след като в рамките на 6 минути между 32-рата и 36-тата Колчестър отбеляза два гола, дело на Марк Йейтс и Кевин Лизби.

Бившият нападател на Уест Хем и Портсмут обаче върна надеждите на своите съотборници с гол в самия край на полувремето, с който намали резултата на 1:2.

В 54-тата минута пък футболистът на домакините Матю Конъли бе изгонен с червен картон заради грубо нарушение. Чарлтън се възползва от численото си предимство и започна масиран натиск, който доведе до гол на Женг Жи в 73-тата минута.

Другият българин, подвизаващ се в Чемпиъншип, Радостин Кишишев записа 12 минути при равенството на неговия Лестър като домакин на Куинс Парк Рейнджърс.