Бурсаспор, където играе българският вратар Димитър Иванков постигна много важна домакинска победа с 1:0 в дербито от 13-я кръг на турската Суперлига срещу Галатасарай.

Иванков пази през всички 90 минути и има основна заслуга за успеха на Бурсаспор, след като не допусна гол във своята врата. Българският национал бе определен от турските медии за един от най-добрите играчи в мача.

Единственият гол в срещата падна в 56-та минута, когато Волкан Шен се възползва от грешка на вратаря Лео Франко и прати топката в неговата мрежа.

В последните секунди на срещата домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Ипек бе изгонен с директен червен картон.

След този успех Бурсаспор измести Галатасарай от второто място във временното класиране на турската Суперлига. Отборът, в който играе Димитър Иванков има актив от 29 точки и е само на две от лидера Фенербахче, който е и с мач по-малко. Галата остана на трета позиция с 29 точки, а Бешикташ е на четвърто място с 27 точки и мач по-малко.