Твенте победи Утрехт с 1:0 в мач от 23-тия кръг на Ередивизие. За домакините цял мач изигра българският вратар Николай Михайлов, който показа добра игра и запази мрежата си „суха“. Единственото попадение в двубоя реализира Люк де Йонг в края на първото полувреме.

В дербито на кръга лидерът ПСВ Айндховен, който бе без наказания Станислав Манолев, успя да постигне инфарктна победа с 3:2 срещу Фейенорд.

Двубоят изглеждаше лесен за ПСВ, след като Ола Тойвонен в 44-а минута и Драйс Мертенс в 66-а минута дадоха солиден аванс за своя отбор. Фенейорд обаче успя да стигне до равенството след две попадения на Гуйон Фернандес в 72-а и 79-а минути.

Айндховен все пак стигна до ценните три точки, благодарение на гол на Закария Лабяд в 85-а минута.

В класирането ПСВ остава лидер с 48 точки пред АЗ Алкмаар и Твенте с по 45 , Аякс и Хееренвеен с по 43.