Отборът на Страсбург, където играе българският национал Емил Гъргоров, пропусна чудесна възможност да излезе начело във временното класиране на Лига 2.

В мач от 13-тия кръг Страсбург завърши наравно 1:1 като домакин на главния си конкурент в челото Ланс. Емил Гъргоров бе титуляр за своя отбор.

Домакините получиха сериозен бонус още в 28-мата минута, когато Маулида бе изгонен с червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Страсбург се възползва от числовия си аванс и откри резултата в 58-мата минута чрез влезлия като резерва Шерени.

Въпреки това обаче Сартре възстанови равенството в 75-тата минута. Кохаде от тима на Страсбург пък получи червен картон в 90-тата минута и по този начин и двата отбора завършиха мача с по 10 човека.

След равенството двата отбора позволиха на Булон да се изкачи на върха в Лига 2 с 28 точки. Същият актив, но с по-лоша голова разлика има тима на Ланс, докато Страсбург е на трето място с 26.