Страсбург се наложи с 1:0 над Брест в среща от 29-я кръг на Лига 2 във Франция. Емил Гъргоров бе резерва за домакините, но се появи на терена още в 64-та минута на мястото на Леди. Българският полузащитник бе с дейна роля за по-добрата игра на Страсбург през второто полувреме.

Двубоят вече отиваше към нулево равенство, когато в 86-та минута по-настоятелният тим на Паскал Жанин успя да реализира победно попадение. Негов автор стана Родриго, а в оставащите пет-шест минути до края Страсбург успя добре да опази вратата си, а с това да остави и трите точки на „Стад Де Ла Мейно”.

Над 10 000 души изгледаха тази осма победа на Страсбург, която изкачи тима с една позиция – до 13-та, с 36 точки. Загубата обаче бе от огромна вреда на Брест, който остана на три точки и с мач повече от лидера Каен.