Емил Гъргоров игра при равенството на неговия Страсбург с Мец – 1:1. Българският футболист бе титуляр и игра едно полувреме за измъкнатата точка от един от лидерите в Лига 2. Той бе заменен на почивката от Никола Фаверже. Страсбург все още се бори за мястото си във втория ешелон, като е само на пет точки от зоната на изпадащите. Мец пък продължава да е трети, но вече само на две точки зад четвъртия Арл, и на по три от други два преследвача.

Базиле де Карвальо откри резултата в 31-та минута, десет минути след началото на второто полувреме Виктор Менди успя да изравни. Гостите от Мец определено бяха по-разочаровани от крайния резултат в срещата, но Страсбург изигра правилно картите си до края на двубоя, и запази точката на „Стад де ла Мейно”.

В следващия кръг, на 9 април, Страсбург гостува на Истр.