Капитанът на българския национален отбор по футбол направи повече от мечтан дебют за новия си тим Кубан Краснодар. Неговият тим удари с 2:1 като гост гранда Динамо Москва в мач от 7-ия кръг на руската Висша лига.

Попето се появи в игра в 72-та минута на мястото на Маркос Пицели при рлезултат 1:1 и веднага раздвижи играта на Кубан в предни позиции. В 83-та минута той проби много добре от дясно и намери отлично Алексей Йонов в наказателното поле, но шутът му бе неточен. Попов бе и в основата на попедното попадение за своите. В добавеното време на мача той открадна една топка в центъра, намери Йонов, който веднага подаде на Йозбилиз. Арменецът шутира неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Динамо и донесе първата победа на Кубан като гост този сезон.

Със спечелените 3 точки Кубан излезе на 4-то място в класирането с 12 точки преди изиграването на последните два мача от 7-ия кръг на руското първенство.