Българският защитник Страхил Попов записа първи мач като титуляр в турското първенство през този сезон. Десният бек игра цял мач при загубата с 1:3 на своя Хатайспор у дома от Коняспор.

Срещата започна отлично за тима от Антакия и още в 3-ата минута Аюб ел Кааби откри резултата. В 29-ата минута „орлите от Анадола” изравниха с гол на Пол-Жозе Мпоку.

Две минути след това Хатайспор остана с човек по-малко, след като Сами Адекугбе получи втори жълт картон.

В началото на второто полувреме Мпоку направи пълен обрат. В 72-ата минута гол на Хатайспор беше отменен след намесата на ВАР, а малко след това Ахмед Чалик от състава на Коняспор беше изгонен.

Гостите решиха всичко в своя полза в продължението на мача, когато се разписа Кока.

С успеха Коняспор събра 36 точки и излезе на 2-о място във временното класиране. Хатайспор е 5-и с 29 точки.