Българският защитник Страхил Попов игра при загубата на своя Юмраниеспор с 1:3 от Истанбул Башакшехир у дома. Срещата беше от 15-ия кръг на турската Суперлига. Десният бек започна като титуляр за своя тим и остана на терена през целия мач.

Гостите поведоха още във 2-ата минута, когато Даниел Алексич се разписа. В 17-ата минута Юмраниеспор стигна до изравнителен гол чрез Юмут Найр.

Истанбул Башакшехир наложи волята си с нови два гола през втората част. В 57-ата минута Сердар Гюрлер отново изведе гостите напред в резултата, а в продължението на срещата Юсуф Ндайшимие оформи крайното 1:3.

Юмраниеспор е последен във временното класиране с едва 7 точки и му предстои тежка битка за оцеляване. Истанбул Башакшехир заема 3-о място с 27 точки.