Българският национал Страхил Попов изигра пълни 90 минути за Хатайспор при домакинската победа на тима си с 4:1 срещу Анкарагюджю в среща от 27-ия кръг на турското първенство. Торгеир Борвен изведе гостите напред в резултата с гол в 16-ата минута, но след Хатайспор направи пълен обрат. В 45-ата минута Маме Бирам Диуф изравни, а дълбоко в добавеното време на първата част Джоузеф Пейнцил получи червен картон и гостите останаха с 10 души на терена.

Страхил Попов

Домакините се възползваха максимално добре от численото си предимство и вкараха три попадения след почивката. Две от тях бяха от дузпи - на Маме Диуф (55) и Бабаджиде Дейвид Акинтола (65), който се разписа и в 74-ата минута за крайното 4:1.

Хатайспор заема пето място в класирането с 45 точки, докато Анкарагюджю се намира на последната 21-а позиция с 20. В челото на подреждането са ГалатасарайГалатасарай и Бешикташ с по 54 точки, пред Фенербахче с 51 и Трабзонспор с 48.