Българският национал Страхил Попов изигра отличен мач за своя Касъмпаша, който в мач от 27-ия кръг на турското първенство победи с 2:1 гранда и лидер в шампионата Бешикташ.

Попов бе с главна заслуга за успеха, след като негов пас в 49-ата минута доведе до гола на Езекел Скарионе за крайното 2:1. Преди това в 28-ата минута Хосе Ернесто Соса бе открил резултата в полза на Бешикташ, а в ответната атака Джонатан Дел Вале изравни.

В края на мача Попов влезе в статистиката и с жълт картон. Другият български национал в състава на Касъмпаша Васил Божиков остана на резервната скамейка.

С тази победа Касъмпаша сложи край на серия от две поредни загуби и се изкачи на седмо място с 40 точки. Бешикташ остава лидер с актив от 63 точки, но има само 3 пред втория Фенербахче, който е и с мач по-малко.