Българският защитник Страхил Попов влезе като резерва за своя Хатайспор при домакинската загуба с 0:3 от Истанбул Башакшехир. Срещата беше от 15-ия кръг на турското първенство.

Двубоят е първи за десния бек от началото на първенството. Той се появи в игра в 43-ата минута на мястото на Адама Траоре.

През тази седмица Попов записа първи минути за Хатайспор през този сезон, след като бе титуляр при победата с дузпи над Еюпспор в мач от турнира за Купата на Турция.

Родният защитник се появи в игра при резултат 0:2. Още в 8-ата минута Даниел Алексич се разписа от наказателен удар, а в 27-ата минута отново той беше точен от дузпа. В продължението на първата част Стефано Окака Чука оформи крайното 0:3.

Във временното класиране Хатайспор е трети с 26 точки, докато Истанбул Башакшехир е с точка по-малко.