Българският защитник - Страхил Попов, дебютира със загуба за новия си отбор Умраниеспор. Новакът в турския елит отстъпи с 0:1 при гостуването си на Коняспор. Двубоят беше от осмия кръг на Суперлигата.

Десният бек премина в истанбулския клуб в края на трансферния прозорец от Еюпспор, а в неделя записа и първите си минути на терена. Попов започна като титуляр и остана на терена до 79-ата минута, когато беше заменен от Йонатан дел Вале.

Единственото попадение в срещата вкара Мухамед Демир в продължението на първата част. По един гол на двата отбора беше отменен в течение на мача. Първо в 60-ата минута се разписа Франсиско Калво, но костариканецът беше в засада. В 84-ата минута Умут Найр игра с ръка преди да прати топката в мрежата.

Коняспор е сред лидерите в първенството със 17 точки. Толкова имат още Истанбул Башакшехир, Галатасарай и Адана Демирспор. Умраниеспор е на дъното в с 2 точки.