Българският нападател Стойко Сакалиев направи неофициален дебют за втори национален отбор, след като игра за селекцията на Остров Гозо в новогодишен турнир в Малта. Бившият нападател на Нефтохимик и ЦСКА игра много силно 77 минути, спечели дузпа, която обаче неговите съотборници пропуснаха. Гозо е един от трите съставни острова на Малта, а местното управление организира новогодишен турнир.

Освен сборният отбор на острова, участват селекцията на италианския регион Силенто, както и малтийските елитни тимове Валета и Моста. Двама българи бяха повикани в селекцията на Гозо за турнира, като освен Сакалиев, няколко минути в края на мача поигра и бившият атакуващ халф на Черноморец (Балчик) и Спартак (Варна) Калин Ганчев.

Гозо напълно заслужено спечели с 1:0 срещу италианците от регион Силенто и ще спорят на финала с Ла Валета, която пък отнесе с 3:0 Моста. За Моста пълни 90 минути игра Данаил Митев, който у нас е ритал за Берое и Локомотив (София). Гозитанците, подкрепяни много емоционално от местните фенове, доминираха през цялото време, а пред Сакалиев се о ткриха две отлични възможности за гол в началните минути. Вратарят обаче и в двата случая имаше късмет и спаси. Четири минути преди края на първото полувреме Елиа Бифано събори нахлуващия на скорост Сакалиев и съдията даде дузпа. Крис Камилери обаче прати топката високо над гредата.