Доскорошният тим на Стойчо Младенов ЕНППИ вече е финалист в турнира за Купат на Египет!

Скромният отбор днес преодоля в полуфинален мач отбора на Араб Ал Молаулун. Двубоят завърши 1:1 в редовното време и 2:2 след допълнителните 30 минути продължение. При изпълнението на дузпи ЕНППИ надделя с 7:6.

Любопитното в това издание на този турнир е, че той стартира още през месец септември миналата година. Тогава се изиграха мачовете от първия кръг, който воденият от Стойчо Младенов тим тогава преодоля с лекота.

По-късно през декември 2010 година, ЕНППИ игра 1/16 финал срещу Ал Рабат. Младенов и столичани постигнаха нова победа – този път с 2:1 като гост.

Жребият отреди на осминафиналите ЕНППИ да срещне фаворита Ал Ахли.

Тогава обаче стартираха бурните граждански събития в арабската държава, довели до дълго, многомесечно спиране на футбола в Египет. По-късно бе взето решение, първенството да се доиграе, а турнирът за купата да бъде отложен за неопределено време.

Договорът на Стойчо Младенов изтече в края на месец юни, като малко по-късно той окончателно напусна Кайро. Местната федерация обаче реши наскоро прекъснатият турнир да бъде доизигран, като мачовете приключат преди началото на новото първенство. ЕНППИ отстрани последователно Ал Ахли и Ал Шорта на четвъртфиналите след изпълнение на дузпи.