Наставникът на Литекс и националния отбор по футбол Станимир Стоилов изгледа днес контролата между Динамо Загреб и Хирошима завършила с победа с 4:3 за хърватите. Целта на Мъри бе да наблюдава отблизо изявите на Илиян Стоянов – Коловати, който попадна в селекцията на Стоилов за приятелския мач на България с Швейцария в сряда.

Централният защитник на японския тим остана на терена през целия двубой и дори се разписа за своите. Той стори това в 50-та минута извеждайки Хирошима напред в резултата за 3:2. До края на срещата обаче хърватите успяха да обърнат мача и да стигнат до успех с 4:3.

Мачът се игра на основният терен на хотел „Риксос Премиум”, където са настанени футболистите на Литекс. Динамо Загреб и Хирошима пък са предстоящи съперници на „оранжевите” по време на лагера им в турския курорт Белек. Ловчанлии излизат срещу хърватския шампион в понеделник от 15.30 часа, а проверката с Хирошима е идния четвъртък от 18 часа.