Воденият от Христо Стоичков отбор на Мамелъди Съндаунс започва все повече да затъва, след като загуби с 2:4 при гостуването си на Бидвест Уитс от шестия кръг на южноафриканското първенство.

Звездата на „бразилците” Мфела даде гол аванс за своя отбор в 7-та минута, но гостите успяха да изравнят резултата в 47-та минута чрез Хаскинс.

Мамелъди отново дръпна напред в резултата след втория гол в мача на Мфела в 49-та минута.

В последните двадесет минути на срещата обаче домакините направиха пълен обрат, след като Машамаите се разписа на два пъти в 72-та и 74-та минута, а крайното 4:2 оформи Да Силва в 86-та минута.

Така след тази загуба Мамелъди Съндаунс вече се намира на 12-о място с шест точки и мач по-малко.