Христо Стоичков успя да спечели точка в дербито от втория кръг на южноафриканското първенство. Воденият от бившия национален селекционер на България отбор Мамелъди Съндаунс завърши 0:0 при гостуването на Орландо Пайрътс.

Домакините имаха преимущество в началото на мача, но не успяха да стигнат до гол, след което Мамелъди успя да изравни играта.

През второто полувреме положенията пред двете врати бяха малко, като гостите показваха много добра игра в защита.

Мамелъди Съндаунс завърши мача с човек по-малко, след като в 69-та минута с директен червен картон бе изгонен Мере.

Така Стоичков започва повече от добре сезона в ЮАР, като неговият отбор остава начело в класирането с актив от 4 точки, а след слабите резултати в предсезонната подготовка, Камата не познава вкуса на загубата в първите два кръга на първенството.