Българският треньор Христо Стоичков и неговият Селта записаха трета победа от началото на сезона в Сегунда Дивисион. Галисийците победиха на собствен терен Херес с 3:1 в мач от седмия кръг на първенството.

Българският бранител Петър Занев се появи игра пет минути преди края на мача на мястото на единия от гол майсторите - Канобио. Другият българин в състава от Виго - Владимир Манчев, не взе участие в срещата.

Домакините стигнаха до успеха с два късни гола. В 27-та минута Канобио откри резултата за Селта, но в 39-та минута Йорди изравни. С голове на Коста в 80-та минута и на Суарес в 84-та минута отборът на Стоичков стигна до победата.

След 7-мия кръг Селта е на 10-то място във втора испанска дивизия с 10 точки. Начело е Малага с 21 точки, пред Спортинг Хихон със 17 точки.