Бившият национален селекционер на България Христо Стоичков претърпя нова загуба с клубния си отбор Мамелъди Съндаунс. „Бразилците” паднаха с 1:2 като домакини от Аякс Кейп Таун в двубой от осмия кръг на местния шампионат.

Домакините от Мамелъди поведоха в 36-та минута с попадение на Кениеза и се оттеглиха на почивка с гол аванс.

През втората част „бразилците” отново имаха надмощие, но обратно на логиката Вилакази изравни резултата в 69-та минута.

Изравнителното попадение стъписа отбора воден от Камата и в 74-та минута Сибиси се възползва от грешка в отбраната на Мамелъди, за да донесе победата на Аякс Кейп Таун.

След тази загуба Мамелъди Съндаунс се намира на осмо място във временното класиране с актив от 9 точки и вече изостава на девет от лидера Орландо Пайрътс.