Воденият от Христо Стоичков отбор Мамелъди Съндаунс постигна много важна победа с 3:0 при гостуването си на АмаЗулу в мач от 22-я кръг на първенството.

Победата за Мамелъди бе изкована през второто полувреме, когато паднаха и трите попадения в срещата.

Мфела откри резултата в 71-та минута, само три по-късно Мокоена удвои преднината за „бразилците”.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Сихахане бе изгонен от игра, а Мамелъди получи право да изпълни и дузпа.

Наказателният удар бе реализиран от Мфела, който отбеляза втория си гол в последните секунди на срещата.

След тази победа „бразилците” излязоха на второ място във временното класиране с актив от 35 точки и мач по-малко от лидера Суперспорт Юнайтед, който е с 44 точки.