Отборът на Христо Стоичков Мамелъди Съндаунс загуби от тима на Голдън Ероуз с 0:1 като гост в мач от 15-ия кръг от първенството на Република Южна Африка.

Муса Биланкулу отбеляза единственото попадение в мача, като бе точен в 26-та минута. Преди това обаче Катлего Мфела от гостите имаше възможност да открие резултата, като топката облиза горния десен ъгъл.

Мамелъди можеше да изравни малко преди почивката, но същият този Мфела изпусна сам срещу вратаря Хузвайо.

През втората част гостите диктуваха събитията на терена, но Хузвайо, който бе най-добрият в мача, направи серия от блестящи спасявания и запази мрежата си суха.

Така Мамелъди Съндаунс претърпя загуба след две поредни победи и продължава да е на четвърто място с 22 точки, но изпусна шанса да излезе трети. Лидер е Суперспорт Юнайтед с 30 точки, пред Аякс Кейптаун - 25 и Сантос - 24.